Bilgi Toplum Hizmeti | Yatırımcı İlişkileri | Çerez Politikası

İNOVASYON

Jantsa’ da inovasyon sadece en iyi ürün arayışıyla sınırlı değildir.Ürün, süreçler ve iş yapış modelleri, inovasyon alanında temel aldığımız, küresel başarımızın çekirdeğini oluşturan üç ana başlığımızdır.Yeni ürün geliştirme açısından, JANTSA birinci kalite jant tasarımları ve son teknoloji mühendisliğe önem vermektedir.Bunu, teknoloji ve teknik iş birliğindeki artan yatırımlarla müşterilerimiz ve araştırma kurumlarımızla ortak çalışmalarımızla gerçekleştiriyoruz.JANTSA, 1 yıl içerisinde yapılan Ar-Ge tasarım çalışmalarında, Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yapılan sıralamada 15. sırada yer aldı.Ar-Ge çalışmalarına, gelirimizin %5' ini ayırarak bu alanda Ar-Ge projelerine ayrılan bütçe ile lider Türk firmaları arasındayız. Jant üretiminde 40 yıldan fazla uzmanlık, pazar ihtiyaçlarını tahmin etmemize ve müşterilerimize sektördeki en yenilikçi çözümleri sunmamıza yardımcı olmaktadır.Bu, hem On-road hem de Off-road uygulamalarda sektörler arası uzmanlığımızla daha da geliştirilmiştir. Müşterilerimizin güvenlik, dayanıklılık, ağırlık, hassasiyet ve jantların görünümüne yönelik sürekli artan gereksinimleri ile hızlı yeni ürün geliştirmeyi temel uzmanlık alanlarımızdan biri olarak görüyoruz.

Aynı şekilde, devam eden Süreç Yenileme ve Geliştirme çalışmalarımız ile uzun vadeli rekabet avantajımızı sağlıyoruz. Bu nedenle, OPEX inisiyatifi dahilinde, birçok JANTSA çalışanı aktif olarak yeni üretim, servis ve teslimat yöntemleri uygulamaktadır. Bu kademeli gelişmeler genellikle arka planda gözükse de, maliyet ve kalite liderliğimiz için çok önemli bir yer teşkil etmektedir.

Çerçioğlu ailesinin ezber bozan liderlik tarzına dayanan JANTSA, başka hiçbir jant üreticisinin uyuşamayacağı İş Modeli Yeniliğini temsil ediyor. Dünya ekonomisi ve parça üretimi gittikçe artan bir hızla değişmektedir.Bu durum, mevcut proseslerin ve rekabet avantajlarının gözden geçirilmesini gerektirir.Stratejik çeviklik ve hızlı karar alma mekanizmaları, asırlık jant imalatı endüstrisindeki yerimizi sağlamlaştırmış ve dünyanın önde gelen üreticilerden biri olmamıza yardımcı olmuştur.

Sektördeki en hızlı büyüyen şirketlerden biri olan JANTSA, sürekli olan yeniliklerle hareket ediyor. Dünya çapındaki müşterilerimizin yüksek beklentilerini karşılayan ve fazlasını sunan, yaratıcı jant çözümleri sunmaktayız.JANTSA, müşterilerinin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurularak gerçekleştirdiği tüm yeniliklerle geleceğe odaklı ve insan merkezli bir şirkettir.

YENİ ÜRÜN GELİŞTİRME

300'den fazla ebat ve 7000 jant modeli ile JANTSA, jant üretim endüstrisindeki tek çatı altında üretilen en geniş ürün yelpazesine sahip üreticidir. Bu portföy, pazar fırsatlarını seri ürünlere dönüştüren titiz bir süreçten kaynaklanmaktadır.

Her yeni ürünün geliştirilmesi, müşteri ihtiyaçlarını karşılamaya, pazar trendlerini belirlemeye veya yakalamaya yönelik yeni çözümler bulmamıza yardımcı olan fikirlerin üretilmesi ile başlar.Pazar analizlerini tamamladıktan sonra, tüm fikirler ve veriler belirlenen en uygun çözüm ile gerçekleştirilir.

Yeni geliştirilen ürünlerimiz mühendislerimiz tarafında ETRTO, TRA, EUWA, SAE, JIS ve TS4364 standartlarına uygun bir şekilde geliştirilmektedir.3D Model hazırlandıktan sonra, jantın çalışma koşulları FEM (Finite Element Method) hesaplamaları ile simüle edilir.

3D Model hazırlandıktan sonra, jantın çalışma koşulları FEM (Finite Element Method) hesaplamaları ile simüle edilir. Bu teknik, optimum performans / malzeme tüketim oranıyla ürünlerin geliştirilmesini hızlandırmamıza yardımcı olur.

3D modelin FEM ile doğrulanması üzerine, kendi tesisimizde uygun kalıpları tasarlıyor ve üretiyoruz. Daha sonra, ilk prototip laboratuvarlarımızda ve / veya gerçek çalışma koşullarında üretilir ve test ediliyor.

Son olarak, olumlu test sonuçlarının ardından, müşterilerimize yeni ürünlerinin seri üretimine geçiyoruz.

ARGE MERKEZİ

JANTSA, Avrupa jant üreticileri arasında en büyük ve kapsamlı Ar-Ge merkezlerinden birine sahiptir.Devlet onaylı bu tesis, oldukça deneyimli bir mühendislik ekibi tarafından yönetilmektedir.Beş yorma testi makinesi, mekanik ve metalografik test laboratuvarları, ürettiğimiz her jantın en yüksek müşteri beklentilerini karşılamasını sağlar.

Laboratuvarımız EUWA-3.11 / 3.12 / 3.24 uyarınca 52’’ inch ’e kadar jantlar için dünya üzerinde sadece birkaç jant üreticisinin uygulayabileceği Viraj Yorma Testleri (CFT) ve Radyal Yorma Testlerini (RFT) yapmamızı sağlıyor. Test makinelerinden biri DLG (Alman Tarım Derneği) ile yakın işbirliği içinde geliştirilmiştir. Bu ortak proje, en zorlu gerçek çalışma koşullarını simüle ederek, sektördeki en yenilikçi test sistemlerinden birinin ortaya çıkmasıyla sonuçlandı.

Sonuçta, son teknoloji Ar-Ge merkezimiz, müşterilerimizin, yorulma direnci açısından performans gereksinimlerine tam olarak uyan, seri olarak onaylanmış ürünler tedarik etmelerini garanti altına alır.

OPEX

JANTSA' da operasyonel mükemmellik (OPEX), devam eden süreçte, şirket genelinde verimlilik kazanımları ile müşteri değerini en üst düzeye çıkarmamızı temsil ediyor.Vizyonumuz; sürdürülebilir büyümeyi koruyarak, en iyi maliyetle, en kısa sürede yüksek kalitede ve teknolojik olarak üstün ürünler sunarak, lider jant tedarikçisi olmaktır.

  1. Üretim Fazlası: Tam zamanlı üretim felsefesini, sadece neyin gerekli olduğunu ve müşterilerimiz tarafından ne zaman istendiğine bakarak takip ediyoruz.
  2. Süreç Fazlası: Müşterilerimize değer katmayan gereksiz süreçlerden kaçınıyoruz.
  3. Envanter: Hammadde stoklarımızda sadece aktif müşteri siparişlerini tamamlamak için gereken stoklar yer alıyor.
  4. Bekleme: Sürekli akış, hızlı ayarlamalar ve kestirimci bakım sağlayan prosesler tasarlayarak kesintisiz bir fabrika olmayı hedefliyoruz.
  5. Kusurlar: Zamanında yapılan gönderiler ve rekabetçi maliyetler, en düşük yeniden işlem oranına sahip üretim ile elimine edilir.
  6. Nakliye: Fabrikamızda, ürünlerin, yarı mamullerin ve parçaların nakliyesinde uyguladığımız organizasyonu sürekli olarak mükemmelleştiriyoruz.
  7. Hareket: Mavi ve beyaz yakalı personelin çalışma alanlarını optimize ederek nihai ürünler için katma değer yaratmayan her eylemi ortadan kaldırıyoruz.
  8. Yetenek: Çalışanlarımız potansiyellerini ortaya çıkarmak ve iz bırakan çalışmalar yapmak için motive edilir ve sürekli güçlenir.

MAS PROJESİ

Süreç yeniliğine sürekli önem veren bir şirket olarak, JANTSA, MAS Üretim Yönetimi ve Otomasyon Sisteminin pilot uygulamasını başarıyla tamamlamış bulunmaktadır. Bu proje, ana üretim parametrelerinin gerçek zamanlı olarak izlenmesini amaçlayan Endüstri 4.0 stratejik girişimin bir parçasıdır.

MAS projesi içerisinde, üretim alanından ve stok alanından gelen veriler, önceden tanımlanmış verilerle karşılaştırmak ve verimliliği sürekli izlemek amacıyla ERP sisteminde toplanmakta ve kaydedilmektedir. Bu proje kapsamında, gerçek zamanlı Genel Ekipman Verimliliği izleme altyapısı oluşturma hedefiyle, 300'den fazla makinenin üretim verilerini ve performanslarını izleyebileceğiz.